Connect with us

Ümraniye Veteriner Kliniği

Ümraniye Köpek Kedi Kısırlaştırma Hizmeti

Evcil hayvanınızın kısırlaştırılması veya kısırlaştırılması, daha uzun, daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine, davranış sorunlarını en aza indirmelerine ve başıboş nüfusu kontrol etmelerine yardımcı olabilir.

kedi-kısırlaştırma-ümraniye

İstanbul Veteriner Hekimleri Birliği’ne göre, Türkiye’de her saat yaklaşık 5000 yavru doğuyor. Dişi ve erkek kedileri kısırlaştırmak, binlerce ötenazi prosedürüne ve milyonlarca başıboş hayvanın ortada gezmesini engelleri. Ayrıca, bu prosedürler evcil hayvanınızın daha uzun, daha sağlıklı bir yaşam sürmesine, davranış problemlerini en aza indirmesine ve istenmeyen evcil hayvanların popülasyonunu kontrol etmeye yardımcı olabilir.

Köpek – kedimi ne zaman kısırlaştırmalıyım?

Genellikle genç yaşta önerilse de, evcil hayvanınız için en iyi yaşı belirlemek için veteriner hekimlerimize danışmak önemlidir. Doğru yaşta ümraniye kedi kısırlaştırma yaparak bazı kanserlerin ve tümörlerin olasılığını azaltabilirsiniz.

ümraniye-kedi-kısırlaştırma-fiyatı

Evcil hayvanımı neden kısırlaştırmalıyım?

Dişi kedinize kısırlaştırma yapmanın birçok faydası vardır. Bu faydalar, köpek ve kedi popülasyonunun kontrol edilmesine yardımcı olmak, erkek köpekleri çeken istenmeyen ‘dağınık’ ısı döngülerini ortadan kaldırmak, evcil hayvanınızdaki rahim enfeksiyonu ve meme kanseri gibi hastalıkları önlemek. Genellikle, kısırlaşan evcil hayvanlar kısır olmayan evcil hayvanlardan daha uzun yaşarlar.

Erkek arkadaşınızın hayvanını kısırlaştırmanın birçok faydası da vardır. Bu faydalar, köpek ve kedi popülasyonunu kontrol etmeye, istenmeyen ve utanç verici davranışı ortadan kaldırmaya ve evcil hayvanınızda prostat hastalığı ve testis kanseri gibi hastalıkları önlemeye yardımcı olmayı içerir.

Köpek Kedi Kısırlaştırma ameliyatı nasıl yapılır?

“Yumurtalık histerektomi” olarak da adlandırılan spaying, genel anestezi altındayken hem yumurtalıkların hem de uterusun dişi evcil hayvanınızdan tamamen çıkarıldığı cerrahi bir prosedürdür. Kısırlaştırma, erkek evcil hayvanınız genel anestezi altındayken her iki testisin de çıkarıldığı cerrahi prosedürü ifade eder.

ümraniye-kedi-kısırlaştırma-2020

Biz Ümraniye kedi kısırlaştırma yaparken evcil hayvanınızın güvenliği ve konforu birincil kaygımızdır. Ameliyat sırasında ve taburcu olduktan sonra evcil hayvanınızın mümkün olduğunca rahat olmasını sağlamak için anestezi ile birlikte ileri ağrı yönetimi teknikleri kullanıyoruz. Doğru ağrı yönetimi ameliyat sırasında bazı anestezik komplikasyonları azaltır ve ameliyat sonrası daha hızlı iyileşme sağlar. Ümraniye kedi kısırlaştırma konusunda kafanıza takılanları çekinmeden bize sorabilirsiniz

To Top