Connect with us

Ümraniye Veteriner Kliniği

Ümraniye Mikroçip Hizmeti

Mikroçip tanımlama, kayıp evcil hayvanları sahipleriyle yeniden birleştirmenin en güvenilir yoludur.

mikroçip-ümraniye-veteriner

Ümraniyede kedi köpekleriniz kaybolmasın

Mikroçip tanımlama, her gün tahmini 8.000 kayıp kedi, köpek ve diğer hayvanı evlerine iade etmeye yardımcı olur. Evcil hayvan kimlik çipleri, evcil hayvanları sahipleriyle yeniden birleştirmenin ve gönül rahatlığı sağlamanın en güvenilir yoludur.

Evcil hayvanımı neden mikroçiplemeliyim?

Mikroçip tanımlama, kayıp evcil hayvanları bulmanın ve onları sahipleriyle eve geri getirmenin en güvenilir yoludur. Prosedür güvenli, kolay ve ucuzdur.

Evcil hayvanımı ne zaman mikroçiplemeliyim?

Bazı sahipler, evcil hayvanlarının iç mekanda kaldıkları için kimliğe ihtiyaç duymadıklarını düşünürler, ancak tecrübelerimize göre, yanlışlıkla dışarı çıktıklarında kaybolmaları en olası olanlardır. Kedinizden veya köpeğinizden ayrılma çok kolay olabileceğinden, mikroçipleme ile kalıcı tanımlama kritiktir. Her evcil hayvan, prosedür her yaşta yapılabileceği için mikroçip tanımlamasına sahip olmalıdır.

ümraniye-mikroçip-hizmeti

Kedi köpek Mikroçipleme nasıl çalışır?

Küçük mikroçip (pirinç tanesinin boyutu), evcil hayvanınızın omuz bıçakları arasına deri altına nispeten zararsız bir veteriner prosedüründe enjekte edilir. Çip kalıcıdır, evcil hayvanın tüm ömrü boyunca devam eder. Evcil hayvanınız kaybolursa sizinle iletişim kurabilmeniz için bilgilerinizin barkod numaranıza kaydedilmesi gerekir.

Bir evcil hayvan bulunursa, tüm hayvan bakım tesisleri (barınaklar, hastaneler, vb.), Hayvanı cilt üzerinde sallanan özel bir mikroçip okuyucu kullanarak mikroçip için tarar. Bir mikroçip bulunduğunda, özel bir yardım hattı çağrılır ve kaybedilen evcil hayvan bildirilir. Daha sonra evcil hayvan sahibi derhal çağrılır ve evcil hayvanlarının nereden alınacağı ile ilgili iletişim bilgileri verilir.

To Top