Connect with us

Ümraniye Veteriner Kliniği

Vet Diş hekimliği

Evcil hayvanınızı birçok sağlık probleminden korumak ve sağlıklı ve temiz bir ağzı korumalarına yardımcı olmak için yıllık diş muayeneleri ve temizlikleri önerilir.

ümraniye-kedi-kopek-diş

genel bakış

Çalışmalar, tüm köpeklerin ve kedilerin% 50’sinin bir çeşit diş hastalığına sahip olduğunu göstermektedir. Bu sayı, 3 yaş ve üstü evcil hayvanlarda% 80’e atlar. Tedavi edilmezse, periodontal hastalık zamanla enfeksiyon, ağrı ve diş kaybına neden olabilir. Ayrıca kalp, karaciğer ve böbreklerde mikroskopik değişiklikler gibi ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilir. Bu nedenle, tüm evcil hayvanlar için yıllık veteriner diş sağlığı muayenesi yapmanızı öneririz.

Evcil hayvanların neden diş bakımına ihtiyacı var?

Birçok sağlık sorunu ağızda başlar. Plak, tartar, periodontal hastalık ve enfekte dişler, vücudun geri kalanı için iltihaplanma ve enfeksiyon kaynağı olarak hizmet eder.

Diş hastalığı, köpeklerde ve kedilerde gördüğümüz en yaygın sorunlardan biridir. Salya akmasına, yemek yeme isteksizliğine, şişmeye, ağız kokusuna, diş etlerinde kızarıklığa, gevşek dişlere ve diş renklenmesine neden olabilir.

veteriner-diş-hekimliği-ümraniyede

Evcil hayvanım için ne zaman diş bakımı yaptırmalıyım?

Diş muayeneleri ve temizlik için veteriner hekimlerimizi düzenli olarak ziyaret ederek diş sorunları ve diş ile ilgili hastalıklar kolayca önlenebilir. Diş sağlığı değerlendirmesi, tedavi ve önleme de dahil olmak üzere diş bakımına kapsamlı bir yaklaşım uyguluyoruz.

Diş Muayeneleri, Temizlik ve Parlatma

Köpek ve kedi diş temizliği, insan diş temizliğine çok benzemektedir, ancak dişleri düzgün ve güvenli bir şekilde incelemek ve temizlemek için anestezi kullanmamız gerekir. Temizlikten sonra, veteriner hekimlerimiz kapsamlı bir sözlü sınav yapar ve diş eti kaybı, kök aorunu veya kök çevresindeki kitleler gibi hastalık belirtilerini kontrol eder.

İnsan diş hekimliğine benzer şekilde, evcil hayvanınızın tam ağızlı radyografilerini (röntgenleri) yaparız. Bu, veteriner hekimlerimizin, evcil hayvanınızın dişlerinin köklerini ve dişeti hattının altında bulunan ve sadece muayenede görülmeyen herhangi bir hastalığı veya anormallikleri değerlendirebilmelerini sağlar.

Kedi Köpek Diş Çekimi

Başarılı tedavi edilme şansı olduğunu düşündüğümüz dişleri kurtarmak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bununla birlikte, periodontal hastalık o kadar ileridir ki, diş çekimi olmadan tedavi başarısız olur. Sadece doktorun görüşüne göre kurtarmanın ötesinde olan dişlerin çekimini yaparız.

Küçük Ağız Cerrahisi

Birçok dişi kökünden güvenle çıkarmak için oral cerrahi gerektirir. Bu prosedürleri doğru bir şekilde yerine getirmek için kapsamlı eğitim ve deneyime sahibiz. Ağrı kesici ilaçlar klinikte uygulanır ve sonra evde bakım sağlanır.

To Top