Connect with us

Ümraniye Veteriner Kliniği

Veteriner Ümraniye Laboratuvar Hizmeti

Teşhis testi, evcil hayvanınızın karşılaşabileceği sorunları tespit edebilir, böylece bir durum kötüleşmeden önce uygun tedavi başlayabilir.

ümraniye-veteriner-laboratuvar

Ne yazık ki, evcil hayvanlar bize nerede acı verdiğini söyleyemez ve çoğu zaman sağlıklı görünen bir hayvan hastalık veya hastalık belirtilerini maskeleyebilir. Herhangi bir sorunu tanımlamak ve tedaviye mümkün olduğunca erken başlamak için veteriner teşhis testlerini öneriyoruz. Bu testler özellikle belirtiler spesifik olmadığında veya tanımlanması zor olduğunda faydalıdır.

Evcil hayvanımın neden laboratuvar çalışmalarına ihtiyacı var?

Laboratuar çalışmalarının çoğu doktorlarımızın yönlendirdiği rutin sağlık muayeneleri ile yapılır. Acil durumlar veya programlanmamış ziyaretler için teşhis laboratuvarımız evcil hayvanınız için en iyi tedaviyi belirlemek üzere çeşitli testler yapacaktır.

veteriner-umraniye-laboratuvar

Laboratuar çalışmalarına ne zaman ihtiyaç duyulur?

Evcil hayvanınızın sağlığını belirlemek için düzenli testler yapmanızı öneririz. Herhangi bir endişe veya koşul bulunursa, uygun tedaviye karar vermenize yardımcı olacağız. Evcil hayvanınız düzensiz davranış gösteriyorsa, lütfen en kısa zamanda randevu alın. Doktorlarımız sınavınız sırasında hangi laboratuvar hizmetlerinin uygun olduğunu belirleyecektir.

Veterinerler laboratuvar çalışmalarını nasıl kullanırlar?

Doğru bir teşhis sağlamak için önce evcil hayvanınızı gözlerine, kulaklarına ve cildine bakarak inceliyoruz; sonra kardiyovasküler, nörolojik, gastrointestinal ve iskelet sistemlerinde herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol ederiz. Daha sonra gerekirse böbreklerini, karaciğerlerini, pankreaslarını ve endokrin sistemlerini kontrol etmek için kan ve / veya idrar testleri yapacağız. Evcil hayvanınızın durumuna bağlı olarak, daha fazla teşhis testi önerebiliriz.

Evcil hayvanınızla ilgili bir sorun olabileceğinden endişe ediyorsanız, lütfen tıbbi bir değerlendirme planlamak için bizi arayın.

To Top